O nás

Kimberly-Clark

Naša spoločnosť patrí medzi popredných celosvetových výrobcov zdravotníckych potrieb a spotrebného tovaru pre osobnú hygienu s obratom 16,7 mld USD. Od založenia v roku 1872 v štáte Wisconsin v USA naše výrobky používajú zákazníci vo viac ako 150 krajinách sveta. V 40-tich krajinách sú vybudované výrobné závody, kde je zamastených viac ako 55 000 ľudí. Medzi najznámejšie značky v portfóliu spoločnosti patria produkty starostlivosti o deti - HUGGIES®, PULL-UPS®, DRYNITES® LITTLE SWIMMERS®. Kimberly-Clark je priekopníkom a globálnym lídrom vo výrobe detských plienok a plienkových nohavičiek pre chlapcov a dievčatá, vrátane plienkových nohavičiek na plávanie a vlhčených obrúskov. Výrobky osobnej starostlivosti značky KLEENEX® sú viac ako storočie obľúbené a uspokojujú potreby spotrebiteľov pre ich kvalitu a spoľahlivosť. Jednou z najznámejších značiek je značka KOTEX®, ktorá ponúka široké portfólio dámskych vložiek a tampónov. Najvýznamnejšie značky spoločnosti Kimberly-Clark HUGGIES®, KLEENEX®, KOTEX® a DEPEND® sú v predajných výsledkoch číslo 1 a 2 vo viac ako 80-tich krajinách. Na český a slovenský trh firma vstúpila v roku 1995 a v súčasnosti má dva výrobné závody v Českej republike. V Litovli sa vyrábajú produkty pre dámsku hygienu KOTEX® a LIDIE®, v Jaroměři ucelená rada detských výrobkov HUGGIES® a inkontinenčné pomôcky DEPEND®.

Práve DEPEND® patrí medzi najrýchlejšie rastúce značky, behom veľmi krátkeho obdobia sa týmito výrobkami podarilo etablovať na českom a slovenskom trhu, kde získali silnú pozíciu v oblasti zdravotníckych pomôcok. Naše značky určené inkontinentným pacientom dávajú väčšiu slobodu pri riešení týchto problémov, aby sa mohli dostať späť k tomu, na čom im najviac záleží. Zdravotnícke pomôcky DEPEND® poskytujú komplexné riešenie pri problémoch s inkontinenciou pre všetky jej stupne . V ponuke sú nielen dámske a pánske vložky, tradičné celofarebné naťahovacie nohavičky v marhuľovej farbe pre ženy a v šedom prevedení pre mužov, klasické priedušné plienkové nohavičky ale aj špeciálne inkontinenčné nohavičky Depend® Active-Fit, ktoré sú vďaka svojim vlastnostiam zákazníckym hitom.

V Kimberly-Clark si kladieme za cieľ pomáhať svojím zákazníkom s ich každodennými starosťami a potrebami, chrániť ich zdravie, zlepšovať životné a pracovné podmienky a životné prostredie. Okrem vlastnej nadačnej činnosti sa podieľame na mnohých všeobecne prospešných projektoch v rôznych častiach sveta. V marci tohto roku sme obdŕžali ocenenie Children First Award od UNICEF za globálnu pomoc a spoluprácu na inovatívnych projektoch zameraných na zlepšenie zdravia a životných podmienok detí.